close
تبلیغات در اینترنت
دانلود کتاب موبایل
loading...

بزرگترین سایت دانلود

دانلود کتاب موبایل

به بزرگترین سایت دانلود خوش امدید

بازدید کنندگان گرامی برای این که مطالب روز سایت را در ایمیل


 خود دریافت کنید و بتوانید از همه ی مطالب سایت استفاده 


کنید لطفا اول عضو شوید.پس هر چه زودتر عضو شوید.

هادی حجی و ایمان ارفعی بازديد : 128 پنجشنبه 25 اسفند 1390 زمان : 11:56 نظرات ()

ادرس جدید سایت

سلام دوستان ادرس سایت تغییر کرد. برای مراجعه به سایت اصلی به ادرس زیر بروید! Www.shahre-asheghi.tk با تشکر ایمان،مدیر سایت
هادی حجی و ایمان ارفعی بازديد : 77 چهارشنبه 19 مهر 1391 زمان : 20:21 نظرات ()

چند آموزش مفید درباره نرم افزارهای ساخت کتاب موبایل با فرمت جاوا

در این پست قصد دارم چند آموزش مفید درباره نرم افزارهای مربوط به ساخت کتابهای الکترونیکی موبایل ( با فرمت جاوا ) قرار دهم .

نرم افزارهای لازم :

نرم افزار پرنیان ویرایش 0.9.5

نرم افزار Fbook ویرایشهای 1 و 2

نرم افزار Tugzip ( از اینجا  می توانید دانلود کنید) 


لیست آموزشها:

نحوه تغییر تم کتاب ساخته شده با افبوک 1

نحوه تغییر مشخصات کتاب پس از نصب روی گوشی

نحوه تغییر تصویر روی جلد و آیکن کتاب

نحوه تبدیل کتاب ساخته شده با پرنیان 0.9.5 به پرنیان 0.9.5 Build  120

تبدیل افبوک ویرایشهای 2 و 2.5 به 2.6


به ادامه مطلب مراجعه کنید.

در این پست قصد دارم چند آموزش مفید درباره نرم افزارهای مربوط به ساخت کتابهای الکترونیکی موبایل ( با فرمت جاوا ) قرار دهم .

نرم افزارهای لازم :

نرم افزار پرنیان ویرایش 0.9.5

نرم افزار Fbook ویرایشهای 1 و 2

نرم افزار Tugzip ( از اینجا  می توانید دانلود کنید) 


الف- نحوه تغییر تم کتاب ساخته شده با افبوک 1:

1-      بر روی فایل کتابی که قصد تغییر تم آن را دارید راست کلیک کرده و گزینه Extract to book1 را انتخاب کنید . (بجای نام فایل کتاب کلمه book1 ذکر شده است.)

2-       بر روی فایلی که تم آن را می خواهید در کتابتان استفاده کنید راست کلیک کرده و گزینه Extract to book2 را انتخاب کنید. (بجای نام فایل کتاب کلمه book2 ذکر شده است.)

3-       در پوشه تازه ایجاد شده book2 دو فایل بنامهای T1 و T2 فایلهای مربوط به تمهای اول و دوم کتاب می باشند. که هر دو یا یکی از آنها را می توان با فایلهای t1  یا T2 موجود در پوشه تازه ایجاد شده برای book1 جایگزین کنید. ( کپی t1  یا t2 یا هردو و paste آن در پوشه book1 و تایید پیام replace )

4-     کلیه فایلهای موجود در پوشه book1 را انتخاب کرده و گزینه add to . . .  را انتخاب کنید .

5-       در پنجره باز شده فرمت jar  و نام کتاب را وارد کرده و گزینه  ok را انتخاب کنید. تا در همان پوشه،  زیر فایلهای انتخاب شده کتاب جدید با تمهای تغییر یافته ایجاد شود. 

ب- نحوه تغییر مشخصات کتاب پس از نصب روی گوشی:

گاهی مشاهده می شود که نام کتاب جاوا ( چه fbook و چه پرنیان ) بعد از نصب روی گوشی درست انتخاب نمی شود یا دارای غلط املایی است و یا عنوان کلی مانند fbook یا My Mobile E-book و . . . دارد که مانع از تشخیص نام کتاب در گوشی می شود. برای اصلاح نام کتاب :

1-      بر روی فایل کتاب راست کلیک کرده و گزینه extract to bookname  را انتخاب کنید. (بجای نام فایل کتاب کلمه bookname ذکر شده است.)

2-      پوشه meta.inf را باز کرده و فایل Manifest.mf را را توسط برنامه notepad ویندوز باز کنید.

3-      در برابر عبارتهای Midlet-1  و MIDlet-Name نام صحیح کتاب را وارد کرده و پس از ذخیره فایل از محیط notepad خارج شوید.

4-      به پوشه اصلی برگشته و پس از انتخاب کلیه فایلها  گزینه add to . . .  را انتخاب کنید .

5-      در پنجره باز شده فرمت jar  و نام کتاب را وارد کرده و گزینه  ok را انتخاب کنید.

ج - نحوه تغییر تصویر روی جلد و آیکن کتاب:

1-      در صورتی که قصد تغییر جلد کتاب و آیکن آن را دارید. ابتدا فایلهای جلد کتاب و آیکن را انتخاب کرده و با نرم افزارهای ویرایش عکس مانند acdsee و . . .  سایز و فرمت آن را اصلاح کنید . برای جلد کتاب سایز 176x220 و برای آیکن سایز 40x40  پیشنهاد می شود. پس از تغییر اندازه فایلها آنها را با فرمت png ذخیره کنید.

2-      بر روی فایل کتاب راست کلیک کرده و گزینه extract to bookname  را انتخاب کنید. (بجای نام فایل کتاب کلمه bookname ذکر شده است.)

3-      در صورتیکه کتاب با نرم افزار افبوک ساخته شده است تصاویر روی جلد و آیکن را در پوشه ایجاد شده با نامهای logo.png و icon.png ذخیره کنید. (پیش از اینکار فایلهای icon و logo قبلی را پاک کنید.)

4-      در صورتیکه کتاب با نرم افزار پرنیان ساخته شده است تصاویر روی جلد و آیکن را در پوشه ایجاد شده با نامهای cover.png و icon.png ذخیره کنید. (پیش از اینکار فایلهای icon و cover  قبلی را پاک کنید.)

5-      کلیه فایلهای موجود در پوشه book1 را انتخاب کرده و گزینه add to . . .  را انتخاب کنید .

6-      در پنجره باز شده فرمت jar  و نام کتاب را وارد کرده و گزینه  ok را انتخاب کنید.

د- نحوه تبدیل کتاب ساخته شده با پرنیان 0.9.5 به پرنیان 0.9.5 Build  120:

همانطور که قبلا هم در این وبلاگ گفته شده کتابهای ساخته شده با نرم افزار پرنیان تا قبل از ارائه بیلد 120 در بسیاری از گوشیهای سونی اریکسون مانند w810 ، k750 ، w700 و گوشیهای مشابه ، از سرعت لود بسیار کمی برخوردار بودند بطوریکه برای اجرای کتاب در این گوشیها باید 2 یا 3 دقیقه ای یا بیشتر صبر می کردیم. در بیلد 120 مشکل لود حل شده است و زمان به چند ثانیه تقلیل یافته است. ( البته مشکل سرعت پایین تغییر تم هنوز وجود دارد)

برای تبدیل کتابهایی که با بیلدهای قبل از بیلد 120 ساخته شده اند به بیلد 120 مراحل زیر را دنبال کنید . ضمنا این ترفند فقط با ویرایش 0.9.5 کار می کند و ویرایشهای قبلی مانند 0.9.2 را ساپورت نمی کند.

1-      ابتدا کتابی را که قبلا با بیلد 120 درست شده است پیدا کرده و بر روی فایل کتاب راست کلیک کرده و گزینه extract to book1  را انتخاب کنید. (بجای نام فایل کتاب کلمه book1 ذکر شده است.)

2-      بر روی کتابی که قصد تبدیل آن را به بیلد 120 دارید راست کلیک کرده و گزینه extract to book2  را انتخاب کنید. (بجای نام فایل کتاب کلمه book2 ذکر شده است.) در پوشه book2 تمام فایلهایی که با حروف peb شروع شده و پسوند .bin دارند پیدا کرده و حذف کنید.

3-      در پوشه book1 تمام فایلهایی که با حروف peb شروع شده و پسوند .bin دارند پیدا کرده و حذف کنید.

4-      در پوشه book2 تمام فایلهایی که با حروف peb شروع شده و پسوند .bin دارند را انتخاب کرده و در پوشه book1 کپی کنید.

5-      در پوشه book2 فایل setting.pbs را با برنامه notepad باز کرده و اولین عدد زیر واژه /peb را کپی کرده یا بخاطر بسپارید.

6-      در پوشه book1 فایل setting.pbs را با برنامه notepad باز کرده و  عدد زیر /peb را با عددی که بخاطر سپرده اید عوض کنید.

7-      فایل setting.pbs را ذخیره کرده و خارج شوید.

8-      فایل manifest.mf را در پوشه meta.inf با برنامه notepad با زکرده و در برابر Midlet-1  و MIDlet-Name نام کتاب را با حروف انگلیسی وارد کنید. و پس از ذخیره فایل از برنامه notepad خارج شوید.

9-      به پوشه اصلی برگشته و در صورت نیاز فایلهای cover.png و icon.png را از پوشه book2 به پوشه book1 انتقال دهید.

10-  در پوشه اصلی book1 پس از انتخاب کلیه فایلها  گزینه add to . . .  را انتخاب کنید .

11-  در پنجره باز شده فرمت jar  و نام کتاب را وارد کرده و گزینه  ok را انتخاب کنید.

هـ- تبدیل افبوک ویرایشهای 2 و 2.5 به 2.6:

در ویرایش 2.0 یا fbook 2 demo برای فعال شدن متن کتاب حتما نیاز به ثبت پیامکی کتاب بعد از نصب آن بود و در صورت انتخاب گزینه cancel از کتاب خارج می شد که در ویرایشهای بعدی این مشکل رفع گردید.

در ویرایش 2.5  پس از ورق زدن هر صفحه باید مدتی کلید up جوی استیک گوشتی نگه داشته می شد تا به بالای صفحه منتقل شویم. که این کار سرعت مطالعه را پایین می آورد و کار مطالعه را خسته کننده می کرد. ضمنا در ورژنهای قبل از 2.6 در هنگام جستجو کلیدهای 2 و 8 گوشی کار نمی کرد و مثلا در گوشیهای سونی اریکسون کلماتی که دارای یکی از حروف ج چ ح خ م ن ه بودند قابل جستجو نبودند.

در ویرایش 2.6 هر دو مشکل فوق حل شده است و البته یکی دو مشکل جزئی دیگر باقی مانده است که اختلال چندانی در مطالعه ایجاد نمی کند.

برای تبدیل کتابهای ساخته شده با ویرایشهای قبل از 2.6 به ویرایش 2.6 مراحل زیر را دنبال کنید:

1-      ابتدا کتابی را که قبلا با ویرایش 2.6 درست شده است پیدا کرده و بر روی فایل کتاب راست کلیک کرده و گزینه extract to book1  را انتخاب کنید. (بجای نام فایل کتاب کلمه book1 ذکر شده است.)

2-      بر روی کتابی که قصد تبدیل آن را به ویرایش 2.6 دارید راست کلیک کرده و گزینه extract to book2  را انتخاب کنید. (بجای نام فایل کتاب کلمه book2 ذکر شده است.)

3-       در پوشه book1 وارد پوشه xfbook شده و کلیه فایلها را که با حروف res شروع شده اند حذف کنید.

در پوشه book2 وارد پوشه xfbook شده و کلیه فایلها را که با حروف res شروع شده اند انتخاب کرده و به پوشه xfbook در پوشه book1 کپی کنید.

4-      فایل manifest.mf را در پوشه meta.inf با برنامه notepad با زکرده و در برابر Midlet-1  و MIDlet-Name نام کتاب را با حروف انگلیسی وارد کنید. و پس از ذخیره فایل از برنامه notepad خارج شوید.

5-      از پوشه book2 فایلهای icon.png و loading.png را انتخاب کرده و در پوشه book1 کپی کنید. ( با فایلهای icon.png و loading.png قبلی جایگزین کنید.)

6-      به پوشه اصلی book1 برگشته و پس از انتخاب کلیه فایلها  گزینه add to . . .  را انتخاب کنید .

7-      در پنجره باز شده فرمت jar  و نام کتاب را وارد کرده و گزینه  ok را انتخاب کنید.

هادی حجی و ایمان ارفعی بازديد : 262 پنجشنبه 25 اسفند 1390 زمان : 11:53 نظرات ()

دانلود کتاب موبایل

سلام این کتابها را دوستان عزیزم به وبلاگ هدیه کرده اند که از آنها کمال تشکر را دارم:


کتاب موبایل لکسما نسخه 1.0

شامل : داستان,طنز,شعر و ...

دانلود


چندتا کتاب موبایل که خیلی جالبه
زبان خوراکیها
دانلود


سخنان بزرگان

دانلود


همه چیز در آن پیدا

دانلود


جاذبه های ایران

دانلود


داروهای گیاهی
دانلود


آیا می دانید
دانلود


ایران و یونسکو

دانلود


اسطوره های ایران

دانلود


طب النبی
دانلود


اولینهای ایرانی

دانلود


کتاب ابوک جنرال(Ebook General)

دانلود

یا
دانلود


کتاب موبایل رمانهای ترسناک

دانلود


کتاب بانک دیتا

دانلود

 جدیدترین کتابهای وبلاگ:


۱- ناگفته های فتنه ۸۸ 

متن سخنرانی روشنگرانه سردار مشفق درباره پشت صحنه فتنه سال ۱۳۸۸ 


  

دریافت کتاب ساخته شده با نرم افزار کتابچه  

***********************************************

۲-  کتاب صوتی « فصل الخطاب » ( فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مورد فتنه سال ۱۳۸۸ ) ؛ به صورت تلفیق متن و صوت و امکانات دیگر ( دانلود کنید )  

برنامه نویسی این نوع کتاب کار آقای محمدحسن بختیاری فر می باشد ولی تهیه و تبدیل آن را (با تغییر در سورس یکی از کتابهای جاوا ) خودم انجام داده ام.  


***********************************************

۳-  کتاب  « فرار از دست شیطان» ( ماجرای کامل ربوده شدن و فرار شهرام امیری دانشمند هسته ای ایران) ؛ ساخته شده توسط نرم افزار کتابچه  


 ( دریافت کتاب

 

***********************************************

۴-  کتاب صوتی « خونه عفاف کدوم وره  » (شعر طنزی از شاعری بنام محسن خطائی-  به صورت تلفیق متن و صدای خود شاعر و امکانات دیگر)  

  


( دریافت کتاب )

مشخصات اینگونه کتابهای صوتی :

1- امکان افزودن صدای دلخواه

2- امکان افزودن تصویر به هر کجای کتاب

3- امکان انتخاب فونت دلخواه برای ساخت کتاب

4- امکان انتخاب پس زمینه دلخواه

5 - امکان انتخاب تصویر روی جلد

6- امکان حرکت اتوماتیک متن در حین مطالعه ( خطی یا صفحه ای ) .

******************************************

۵- عشاق موفق  ساخته شده توسط وبلاگ http://asrezohor.persiangig.com 
شامل ۳۱۰ مقاله در زمینه روابط بین زوجین 

دریافت کتاب ساخته شده با نرم افزار کاتب ( جلد اول تا سوم ) 
دریافت کتاب ساخته شده با نرم افزار کاتب ( جلد چهارم تا ششم) 

لیست عناوین کلیه کتابهای موجود در وبلاگ :

* می توانید کتابها را از همین لیست دانلود کنید.

ردیف

موضوع 

عناوین کتابها
۱ مذهبی منتهی الآمال- احسن القصص- فرهنگ امثال قرآنی- چراوچگونه مسلمان شدند؟- از دیار حبیب- روایت دریا- در پرتو آذرخش- پرسمان عصمت- اخلاق اسلامی - اسلام آئین رحمت - ازدواج با بیگانگان- داستانهای المیزان- پرسمان حجاب  -  برگزیده مقالات شهید آوینی - پاسخ به شبهات در شبهای پیشاور
۲ ادبی ( داستان-شعر) سینوهه- شوایک- قلعه حیواناتبرگزیده شلوارهای وصله دار -داستانهای کوتاه آنتوان چخوف-کشکول شیخ بهایی-افسانه های امروزی- مجموعه داستانهای کوتاه سری اول - مجموعه داستانهای کوتاه سری دوم- گلچین غزل معاصر فارسی(ویرایش چهارم(آبان 88 )) - هر پنج  - فرهنگ اصطلاحات عامیانه فارسی
۳ سیاسی دین و آزادی- فساد دربار پهلوی- عناد با فرهنگ ستیز با تاریخ  - اصلاحات آمریکایی-پرسشها و پاسخها- آسیب شناسی مطبوعات- دنیا بازیچه یهود - منتظری ، اینترنت و دو درس برای ظهور- سینمای صهیونیسم- گزارش حجتیه- از سلفیه تا وهابیت - روحانیت و عصر پهلوی- کتاب کاریکاتور هولوکاست ( تصویری) - گفتار در روش ایرانیان ( نامه های شهروندان آمریکایی به دکتر احمدی نژاد) - مناظره منظوم احمدی نژاد و موسوی ( طنز سیاسی) -رنجنامه سید احمد خمینی به آقای منتظری - نظریه سیاسی اسلام- خواصی که خوش درخشیدند 
۴ تاریخی
اجتهاد در مقابل نصّ- عبرتهای تاریخ
۵ زندگینامه
سیاحت شرق - رسول ترک ( حر زمانه) - شیخ بهائی در آیینه عشق- حاج احمد متوسلیان- خاطراتی درس آموز از زندگی مقام معظم رهبری - حاج عبدالله والی اسطوره خدمت -  داستان تصویری یک رئیس جمهور 
۶ متفرقه ( علمی و ...)
سیگار پدیده مرگبار عصر ما - دانستنیهایی درباره شیطان- دانستنیهایی درباره جن
۷ نرم افزارهای ساخت کتاب موبایل پرنیان ویرایش 0.9.5.120 ( آخرین ورژن عرضه شده - حل مشکل سرعت لود در گوشیهای k750  و w810  و گوشیهای مشابه ) همراه با برنامه Sjboy ( شبیه ساز اجرای برنامه ها و بازیهای جاوا در کامپیوتر ) - fbook ویرایش 1.8 ( با گلچینی از زیباترین تمهای مخصوص افبوک )- fbook  ویرایش 2.6- زرنگار ( ساخت کتاب با امکان افزودن تصویر )- jad maker ( ساخت فایل jad  برای استفاده از فایلهای jar  در گوشیهای سامسونگ و موتورلا و .. ) - mjbook  ( ساخت کتاب انگلیسی )


 


هادی حجی و ایمان ارفعی بازديد : 143 پنجشنبه 25 اسفند 1390 زمان : 11:39 نظرات ()
تبليغات
 • فروشگاه اينترنتی
 • لارجر باکس
 • مکمل بدنسازی
 • آرشيو
 • 1391
 • 1390
 • نظرسنجي
  کدام یک از مطالب سایت را بیشتر دوست دارید؟

  کدهاي اختصاصي
  آمار